Hakkımızda

PULKAY 1976 yılında resmi olarak kurulmuş olmakla birlikte 1960 lı yılların ikinci yarısından itibaren filateli camiasında yer almıştır. Yayını duran Türk Pulları Haberlar dergisinin yeniden yayınlanmasında önderlik etmiş, 1970 de başlayan bu çalışmalar 1973 yılına kadar kesintisiz devam etmiştir. 1976 yılında şu anki resmi logonun hazırlanması ile kurumsal bir kimlik kazanılmıştır.

PULKAY'ın "Pulculukta güvenin simgesidir" sloganı ile bütünleşmesinde, kadrosunun her zaman çekirdek kadro niteliğini koruması esastır. Pul, koleksiyon, koleksiyonculuk, filatelist olmak, gibi tanımlar içlerinde güven kelimesini barındırmak zorundadır. Bu nedenle Filatelistlere hizmet sunmak, genç filatelistler yetiştirmek, PULKAY kadrosunun güvenilirliği ile mümkündür.

1993 ve 1994 yıllarındaki Tuyap fuarlarında yer alarak kaybolmak üzere olan koleksiyonerlik kavramını, fuar ziyaretçilerine tanıtmaya çalışmıştır. 

22.06.2006 yılında firma güvenilirliğinin simgesi PULKAY ismi ve logosu tescillenerek marka olma yolundaki en büyük adımlardan biri atılmıştır. PULKAY isminin korunması adına web adresi, '.com', '.net', 'com.tr' uzantıları ile hizmet vermektedir.

Türkiye' de ilk defa Filatelistlere hizmet veren bayilik sistemi kurulmuş, temel malzemeler ve başlangıçta tercih edilecek pulların zarar görmeden sizlere ulaştırabilmek için özel paketleri içerisinde bayilerde satışa sunulmuştur. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere bayilikler verilmeye devam etmektedir.

İlköğretim okullarındaki seçmeli ders programlarına destek veren PULKAY, seminer, tanıtım kitapçıkları ve broşürlerle gençlere pul, pulculuk, filateli, koleksiyonculuk gibi kavramları anlatmakta ve sevdirmeye çalışmaktadır.

  

 

 

 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR