Pulculuğun Faydaları

 

 

Pul toplamak çağımızın en önde gelen hobilerinden birisidir. Herkesin birşeylere özel bir merakı olup, o şeyin koleksiyonunu yapar. İşte bu koleksiyonların en güzeli , en öğreticisi ve en karlısı pul koleksiyonculuğudur.

Pullar yalnız zevk için değil, aynı zaman da öğreticilik vasfı nedeniyle de sahip olunması gereken bir koleksiyon şeklidir. Öyleki elimize bir pul aldığımızda, en azından o pulun memleketini, haritadaki yerini, tarihini ve kültürünü öğrenmiş olacağız.

Pulculuk ayrıca sizlere yeni arkadaşlar kazanmanızda yardımcı olacaktır. Zira aynı zevki paylaşan kişiler aynı zamanda dost olmaktadırlar. Onlarla birlikte almış olduğunuz yeni yeni pulları kataloklardan bakmak, pul defterinize dizmek, değiş tokuş yapmak, onlar hakkında bilgi edinmek çok güzel bir uğraş olup, sizleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacağı gibi sizleri aynı zamanda, aynı zevki taşıyan, sizler gibi temiz duygular içinde olan, kötü alışkanlıkları bulunmayan temiz dürüst dostlarınızın olmasınada vasıta olacaktır.

Dünyanın neresine bakarsanız bakınız, kültür düzeyi yüksek olan toplumların hepsinde pul koleksiyonculuğu mutlaka vardır. Kraliyet ailelerinin bile pul koleksiyonlarının olduğu herkezce bilinmektedir.

Pullar, dünya insanlarını birbirine yaklaştıran, onların inançlarını, zevklerini, duygularını ve dostlarını bizlere öğreten elçilik görevide yapmaktadır. Onun içindir ki faydalı olan bu uğraşta sizleri yanımızda görmak isteriz.

  

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR